AnlatımGenel

Adsense Hesabı Nasıl Onaylatılır?

54327a4f0fb6bfd30f3e7801Merhaba Arkadaşlar bu yazımda sizlere Adsense hesabımın nasıl onaylandığını anlatacağım.Öncelikle şunu söylemeliyim ki sitenizin eski veya yeni olması kesinlikle farketmiyor.Benim sitem neredeyse 2-3 haftalık ama başvurum kabul edildi.Hemde ilk seferde.Neyse şimdi ayrıntılı olarak bu konuyu birkaç başlık altında inceleyelim.

1)Özgün Yazılar

Bundan birkaç sene önce açtığım bir sitem vardı.İçinde 100’lerce belkide 1000’lerce konu vardı.Warez içerik olmayan konular…Fakat hepsi botla çekilmişti.Yani hiçbiri özgün değildi.O siteyle Adsense başvurduğumda reddedildim.Fakat bu sitede 7-8 yazı olmasına rağmen hemen kabul edildim.Bunun sebebi az ama öz yazıyor olmamdı.Kısacası sitenizin Özgün olması şart…

2)Tema ve Site İçeriği

Öncelikle şunu söylemeliyim.Bir site için en önemli şeylerin başında tema gelir.Kullandığınız temanın sitenizle uyumu,temanın seo puanı,hatasız kodlama gibi birçok unsurda hatasız olması sizi bir adım ileri götürür.Aynı zamanda tema ziyaretçinin ilgisini çeken en önemli unsurdur.Kullandığınız domain sitenizle uyumlu olmalı.Örneğin futbolhaberleri.com diye site açar içinde siyaset yaparsanız şansınız tutmayabilir.

3)Site Haritası

Site içi haritanız mutlaka olmalı ve bunu gereksiz kod bulunmayan bir html sayfasında düzgün şekilde yayınlamalı ve bu html’nin linkini site anasayfasında google site dizaynına uygun bir konuma yerleştirmelisiniz.

 

Yukarıda belirttiğim unsurlar benim dikkate alarak başvurduğum unsurlar.Bunların hiçbirine sahip olmayıp adsense hesabı olan sitelerde var.Ama hepsi yavaş yavaş banlanıyor.Siz siz olun özgün yazılardan vazgeçmeyin.Şimdilik benden bu kadar kendinize iyi bakın.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Hoşçakalın…

Etiketler

Benzer Yazılar

7 thoughts on “Adsense Hesabı Nasıl Onaylatılır?”

  1. merhaba abduko.com sitemde özgün yazılar yazdığım halde adsense sitemi kabul etmiyor bunun için ne gibi önerileriniz olabilir acaba ? yardımcı olurmusunuz.

    1. Sitenizde içerik çok az.Tavsiyem günde 2 adet özgün yazı girin ve 1 ay sonra tekrar başvurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker