Tanıtım

Alışveriş Maliyetini Düşürmek İçin Yapılması Gerekenler


Sahiplik veya sahip olma isteği yüzyıllardır insanoğlunun sahip olduğu duygularından biridir. Bu hayatın her alanında olduğu gibi tüketilen ürünlerde de kendini fazlasıyla göstermektedir. Bir yerde görüp hoşunuza giden bir ceketi gözünüze kestirerek, bu ceket bende de olmalı şeklinde bir tutum takınmak insan olarak hepimizin doğasında var. Bu hissiyatın temelinde yeni bir şeye sahip olma isteği yatmaktadır. Şıklık ve güzel görünme ise diğer sebeplerdendir. Alışveriş yapma isteği bu noktalardan ortaya çıkar. Biz de insanoğlu olarak madem ki bu alışveriş çılgınlığından kaçamıyoruz, öyleyse bütçemizi sarsmadan nasıl alışveriş yapabiliriz bunun detaylarına geçelim.
Online alışveriş son 10 yıldır oldukça revaçta. Gerek online mağaza sayısının artması gerekse de gelişen teknoloji ile ürünlere kolay ulaşılabilir hale gelinmesi alışveriş oranını bir hayli artırmış durumda. Artık bir ürüne ihtiyacı olan kimseler ille de sokağa çıkıp veya alışveriş merkezine gidip mağaza mağaza gezmek zorunda değil. Bir tık kadar uzağımızda olan online mağazalar istediğimiz ürünü ayağımıza kadar getirmekte.
Online mağazaların giderleri de düşük olduğu için bu durum fiyatlara da olumlu yansımakta ancak her şeye rağmen bazen tüketicinin istediği gibi bir indirim olmayabiliyor. Bu durumda ise tüketici cebinden çıkan parayı minimum seviyeye indirgemek için kendine has yollar deneyebilmekte. Peki nedir bu tüketici için maliyeti azaltmanın yolları.

1) İndirim Kodları
İlk olarak indirim kuponları temin edebilirsiniz. Bir çok çevrimiçi mağaza zaman zaman sitelerinde birçok promosyon verebilirler. Bunlar, ücretsiz kargo, 2 alana 1 bedava veya indirim kodu şeklinde olabilmektedir. Bu promosyonları takip edip zamanı geçmeden yakalamak bütçenizi hafifletecektir. İstediğiniz mağazanın promosyon bölümünde indirim koduna rastlayamadıysanız iyi bir indirim kuponu sitesi takip etmek de işinizi fazlasıyla görecektir. Hem bu şekilde site site dolaşmaktan kurtulur, tüm indirim kodlarıne tek bir yerden ulaşmış olursunuz.
Alışveriş yapacağınız websitesinin kargo hizmeti de oldukça önemli. Teslimat süresinden tutun da diğer hususlara kadar iyice incelemeniz ilerde sorun yaşamamanız adına önemli olacaktır. Bu konuda hem ürün hem de teslimat ile ilgili kendinizi garantiye almak için ilgili üründeki yorum bölümüne bakarak satıcı veya ürün hakkında detaylı araştırma yapabilir ve daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

2) Seri Sonu İndirimleri
Seri sonu indirimlerini kullanmak gerçekten bütçenizi oldukça rahatlatan bir hamle olacaktır. Örneğin, çok beğendiğiniz kışlık bir montu ekim ayında almak ile mart ayında almak arasında bile bazen yarı yarıya fiyat farkları olabilir. O yüzden yeni kleasyon çıkar çıkmaz değil de 1-2 ay sonrasında ilgilendiğiniz ürünü alırsanız paranız cebinizde kalmış olur.
Özellikle outlet diye tabir edilen mağazalarda veya alışveriş merkezlerinde bu tarz ürünler fazlasıyla bulunmakta. Hatta bazen bu ürünleri hızlıca satabilmek için outlet çadırları bile kuruluyor. Böylelikle kazan kazan dedikleri durum ortaya çıkıyor. Hem tüketicinin parası cebinde kalıyor hem de marka elinde kalan stokları hızlıca eritmiş oluyor. Mağaza indirimlerini de bu şekilde takip edebilirsiniz.

3) Özel İndirim Günleri
Her yıl tüm markalar kendine has yeni sezon ürünleri çıkartıp tüketicilerin beğenisine sunuyor. Takdir edersiniz ki her marka piyasaya sürdüğü ürünlerin hepsini kısa bir sürede satamıyor. Satılamayan fazla ürünleri ise elden çıkarmak adına büyük indirimlerle hızla tüketilmesini sağlıyor. İşte bu gibi indirimleri takip ederek 1 fiyatına 2 adet ürüne sahip olmanız mümkün.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir