Anlatım

Android 5 Lollipop ve Üzeri Cihazlarda Chrome Tema(Sekme) Rengini Ayarlamak

Anroid 5 Lollipop Google

Herkese merhabalar.Bugün sizlere son zamanlarda çok sık rastladığımız bir olayın nasıl yapıldığını anlatacağım. Android 5 Lollipop ve üzeri cihazlarda Google Chrome girdiğiniz bazı sitelerde sekmelerin bulunduğu kısım siteyle uygun bir renge bürünüyor.

Bu özellik Chrome’un 39. sürümüyle başladığı gibi sitelere mobilden girilince çok hoş bir görüntü sağlıyor.Eğer telefonunuz Android 5 Lollipop ve üzeri ise ve şuan bu yazıyı okuyorsanız bunu farkedebilirsiniz.

Bu özelliği siteme nasıl eklerim? diye soruyorsanız onu da hemen cevaplayayım.Tek yapmanız gereken aşağıda vereceğim kodu web sitenizin <head> ve </head> etiketleri arasına eklemek.Kod;

<meta name=“theme-color” content=“#ff6000” />

Kod içindeki ”#ff6000 kısmı renk kodudur.Buraya sizlerde sitenizle uygun bir renk kodu yapıştırabilirsiniz.Kodu yapıştırdıktan sonra artık sizin de sitenize Android 5 Lollipop ve üzeri bir telefondan giriş yapıldığında Chrome sekmesi renkli görünecektir.Buda örnek bir sonuç;

ozansahincomtr

 

Resimde de görüldüğü gibi üst kısım turuncu oldu.Sizlerde yukarıda yaptığım anlatımdan yararlanarak bu özelliği kendi sitelerinizde kullanabilirsiniz.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker