Android

Android Oyunlar Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Google_Play_Logo_2855

Telefon ekranının küçük olması, oyun boyutuna göre hafızanın yetersiz olması ya da telefonda oyun becerilerinizi tam olarak gösterememeniz Android oyunları bilgisayar üzerinden oynamanızı gerektirebilir. Bu oyunları bilgisayarınızdan sorunsuz olarak oynayabilmek için ilk olarak Windows olan sisteminize Android tabanı gibi görünen bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama bilgisayarınızın içinde basit bir Android sistemi kuruyor ve oyunları indirebilmenizi sağlıyor. Bu konuda geliştirilen birçok uygulama olsa da en çok tercih edileni, daha doğrusu en sorunsuz çalışanı BlueStacks uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde dilediğiniz her Android oyununu bilgisayara indirebilir, tıpkı telefonda oynadığınız gibi fare kullanarak oynayabilirsiniz.

BlueStacks Nedir?

Bir oyunun herhangi bir cihazda çalışabilmesi için oyunun tasarlandığı tabanla cihaz tabanının eşit olması gerekir. Örnek vermek gerekirse IOS için tasarlanan bir oyun Android cihazlarda oynanamaz, çünkü kodlama IOS işletim sistemine göre yapılmıştır. BlueStacks uygulamasının amacı da istenen sistemi Android sistemine çevirmektir. Bilgisayarlarda genel olarak Linux ya da Windows kullanılıyor, BlueStacks uygulamasını indirerek bilgisayara kurduğunuzda, programı her çalıştırdığınızda sistem Android olarak görünür. Bilgisayarlar en iyi telefonlardan bile daha stabil çalışırlar, bunun yanı sıra oyunları dev ekranda oynamanızı sağlarlar. BlueStacks indirdikten sonra programı çalıştırırsanız bilgisayarda Google Play uygulamasına girerek istediğiniz oyunu indirebilirsiniz. Daha sonra oyunu açarak bilgisayarınızdan tam ekran olarak oynayabilirsiniz, bu bir hile ya da virüs değildir. Hesaplarınıza korkmadan giriş yapabilirsiniz.

bluestacks-new-logo-big

BlueStacks Nasıl Çalışır?

BlueStacks programını kullanabilmek için ilk olarak sistemi bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor, BlueStacks hem Windows hem de MAC bilgisayarlar için bulunuyor. BlueStacks programını indirip giriş yaptığınızda sistem sizlerden Google hesabınızı ister, çünkü oyunlardaki güncel seviyeleriniz bu hesaplara tanımlanıyor. Daha sonra oyunu indirip giriş yaptığınızda bilgisayarınızda nerede kaldıysanız oradan oynamaya devam edebiliyorsunuz. Bu sayede bilgisayardan mobil oyunları oynama isteğinizi de yerine getirmiş olursunuz. Android oyunları bilgisayardan oynamak için farklı programlar bulunsa da en düzgün çalışanı BlueStacks programıdır. Bu programı indirdikten sonra işinizi görebileceğiniz için diğer uygulamalara ihtiyacınız kalmayacaktır.

 

BlueStacks İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker