Tanıtım

Aspir Yağı Faydaları

Aspir Yağı

Aspir yağı, Aspir bitkisinin tohumlarından elde edilen yağdır. İsmini tohumunun isminden almıştır. Latincesi Carthamus tinctorius ‘dur. Aspir yağları Asya ve Afrika’nın birçok yerinde kullanılmaktadır. Aspir yağının asıl vatanı Güneydoğu Asya’dır. Tohum Asya bölgesinde yetiştirilmektedir. Ayrıca Türkiye’de Akdeniz bölgesinde de yetişmektedir. Kırmızı ve turuncu renklerine sahip olan bu çiçek kendi tonlarında renk değiştirmektedir. Bu çiçek türleri tek çeşit değildir yani dikenli ve dikensiz olabilir. Ülkemizde de kolayca bulabileceğimizi bir çiçektir. Aspir yağı fiyatı da oldukça uygundur. Bunun sebebi ise Ülkemizde de yetişiyor olmasıdır. Eğer Ülkemiz de yetişmiyor olsaydı bu yağı uygun fiyata bulmak çok zor olabilirdi. Bu yağ kozmetik ve ilaç sanayilerinde de çok fazla kullanılmaktadır. Aspir yağı satın almak istiyorsanız araştırmalarınızı yapmanız ve kaliteli yağı bulmanız gerekecektir.

Aspir Yağı Faydaları

Aspir yağı oldukça faydalı bir yağdır. En çok kullanılan yöntemlerden biri zayıflamaya yardım etmesidir. Yani bu yağ sayesinde metabolizmanız çok daha hızlı çalışacaktır. Aspir yağı ismi halk arasında diyet yağı olarak da kullanılmaktadır. Vücudunuzda ki yağ miktarını düşürmede Aspir yağının etkisi büyüktür. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız bu yağı güvenle içebilirsiniz. Ayrıca saç dökülmesi, saç uzaması ve kabızlık gibi problemlerin çözülmesini sağlamaktadır. Aspir yağı özellikleri sayesin de saçlarınız çok daha hızlı bir şekilde uzayacak ve saçlarınızın dökülmesi azalacaktır. Aspir yağı hiçbir ısıl işlemden geçememektedir soğuk sıkma yöntemi ile yapılmaktadır. Sabahları aç karnına 2 tatlı kaşığı kadar içebilirsiniz. Eğer bu yağı içmekte zorlanıyorsanız bal ile karıştırabilirsiniz. Daha sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Aspir Yağı İle Nasıl Zayıflanır?

Aspir yaptığı ile zayıflamak çok kolaydır. Bu yağın için de linoleic asit bulunmaktadır. Bu asittin görevi vücuttaki yağın parçalanmasını sağlamaktadır. Diyet yapan herkesin Aspir yağlarından memnun kalması sayesin de bu yağ adını diyet yağı olarak değiştirmiştir. Kilo vermek isteyen herkes bu yağları kullanabilir. Doktorlar tarafından onaylanmış bir yağdır. Her sabah aç karnına 2 tatlı kaşığı kadar bal veya sirke ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Zayıflamak istiyorsanız öncelikler doktor kontrolünden geçmeniz gereklidir. Daha sonra Aspir yağından faydalanabilirsiniz.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker