Assassin’s Creed Oyununu Birde Böyle Deneyin

Adsız-11

Assassin’s Creed aslında bir bilgisayar ve konsol oyunudur. Tüm dünyada çok sayıda oyun sever tarafından serinin yeni serileri beklenmekte ve oyun büyük bir ilgi görmektedir. Normalde
oyunun fiyatı oldukça yüksek ve grafik özellikleri de mükemmele yakındır. Ancak oyunu alıp oynayamayanlar için tekoyunoyna.net oyun sitesi, oyunu online olarak oynamanıza imkan tanımaktadır. Gelin şimdi bu oyunun nasıl olduğuna bakalım.

Oyunu açtığınızda ALTAİR yazan bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Bu kahramanımızın adıdır. Oyunu sağ, sol, yukarı ve aşağı yön tuşları ile oynuyorsunuz. Yukarı bastığınızda kahramanın zıpladığını görebilirsiniz. Ayrıca “space” tuşuyla da düşmanlarınıza saldırabiliyorsunuz.

Oyunda kahramanı yüksek duvarların yanına yaklaştırdığınızda yukarı yön tuşu ile duvarı tırmanabiliyorsunuz. Assassin’s Creed oyunu oldukça zorlu ve heyecanlı bir oyundur. Düşmanlarla karşılaştığınızda hızlı bir şekilde space tuşuna basmanız ve düşmanınızı elinizdeki bıçakla öldürmeniz gerekiyor. Aksi takdirde oyundaki düşmanlar oldukça hızlı ve 1 saniyelik bir gecikme durumunda bile hemen sizi öldürebiliyorlar.

Düşmanı tek hamlede öldürmeniz için tam olarak yakınına yaklaşmalı ve ondan sonra space tuşuna basmalısınız. Eğer erken davranır veya geç basarsanız yine sizi öldürüyorlar. Siz bölümleri geçtikçe ve düşmanlarınızı birer birer öldürdükçe bir sonraki bölümde karşınıza çıkan düşmanlar daha da artıyor. Ve bölümü geçmek gittikçe daha da zorlaşıyor. Bu nedenle Assassin’s Creed oyunu sizi kendine bağlayacak ve kolay kolay başından kalkmanıza engel olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise hızlı olmanızdır. Eğer yeterince hızlı hareket etmezseniz bölümleri geçmeniz sizin için çok zor olacak ve kısa süre sonra da oyundan sıkılabilirsiniz. Eğer hızınıza güveniyorsanız ve ALTAİR’in düşmanlarını alt edeceğine inanıyorsanız Assassin’s Creed tam size göre bir oyundur. Ayrıca öldüğünüzde hangi bölüme geldiyseniz o bölümü sayısız şekilde oynayabiliyorsunuz. Böylece tekrar baştan başlamanıza gerek kalmıyor.

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir