Tanıtım

Bilmeceler ve Cevapları

Bilmeceler

Ülkemizde 7 den 70 kadar herkes dilinde bilmeceler yer almakta olup bilmeceler özellikle Türk halkı için önemli bir yere sahiptir. Bilmeceler genellikle Anonim kişiler tarafından üretilmekte olup kim tarafından ne zaman ve nasıl üretildiği bilinmemektedir. Bu sebepten dolayı toplumun ortak düşüncesi içerisinde bir çok tekerleme gibi soru şeklinde sorulmaktadır. Bilmeceler genellikle bir şiir gibi dize şeklinde yer almakta olup bu insanları hem eğlendirir hem de bilgilendirir. Genellikle monut ve soyut kavramlar ile soruları yöneltilmekte olup bu şekilde sorulan soruların bilinmesi sağlar. Bilmeceler şu an bile çıkmakta olup eskiden günümüze kadar gelen bir çok bilmecede yer almaktadır.

Yeni Bilmeceler
Bilmeceler bir çok çeşidi bulunmakta olup herkesin farklı farklı bildiği okuduğu birbirine anlattığı bilmeceler yer alır. Bir çok kişi kendine özgü yeni bilmeceler de oluşturabilir halk arasında yaygınlaşa yaygınlaşa bir çok kişiye ulaşabilir. Ancak atalarımızdan günümüze kadar gelmiş olan bir bilmece yer almakta olup bunlar hem tekerleme tarzında hem de bilgi verici şekilde yer almaktadır. Ancak internet üzerinden en yeni bilmeceler ve cevapları çok zor olan bilmeceleri bulabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Güzel Bilmeceler
Bilmecelerin bir çok çeşidi bulunmakta olup bunlar ilgi çekici, bilgi veren güldüren ve güzel bilmeceler yer almaktadır. Sizler hem yaşınıza uygun hem de karşınızdaki soracağınız kişiye uygun en güzel bilmeceleri bulabilir ve bir hiç duymadığınız yeni bilmeceler ile birlikte bir çok kişiye güzel bilmece yöneltebilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir