Tanıtım

Dünya’da Ne Olup Bittiğini, Bir Tık İle Öğrenebilirsiniz

​PEDAGOJİK FORMASYON

Türkiye’de öğretmenlik mesleği yapmak için formasyon dersleri almış olmak gerekir. Formasyon dersleri örgün eğitimde Eğitim fakültelerinin öğretim bölümlerinde branş dersleri yanında verilmektedir. Pedagojik formasyon nedir dendiğinde bu konuyu örnekle açıklayabiliriz.

​Fizik alanında eğitim alan bir öğretmen adayı bu derslere paralel olarak formasyon dersleri alır ve öğretmenlik mesleğine yetkin olur. Ancak harici olarak da bu dersler verilebilir. Ücret karşılığı ve belirli kontenjanla açılan Pedagojik Formasyon programları Fen Edebiyat Fakültesi ve programa bağlı olarak diğer yükseköğrenim fakültelerinden öğrenci kaydı yaparak pedagojik formasyon derslerini harici olarak verir ve program sertifikalandırılarak bu öğrencilere öğretenlik yetkisi verilir.

PDF BİRLEŞTİRME

​Hayatımıza kolaylık katan PDF dosyaları çeşitli amaçlarla birleştirme gerekebilir. Sunumlarda ödevlerde değişik alanlarda birçok şekilde dağınık halde bulunan PDF dosyaları online yöntemler ve çevrim dışı yöntemlerle PDF birleştirme işlemi ile de tek dosya haline getirilebilir. Online yöntemlerde PDF dosyaları sistemi yükleme yapılır ve sistem bu dosyaları tek hedefi haline dönüştürür. Çevrimdışı olarak da programlar vardır. Bu programlar dosyalarınızı birleştirerek tek bir PDF haline getirilir.

MELEK YATIRIMCILAR

​Yatırımcılara destek olan melek yatırımcılar aynı zamanda yatırımcı ile beraber hareket edebilirler. Türkiye’de E-Tohum ve Galata iş Melekleri önüne gelen iki büyük iş meleği grubudur. Türkiye’deki bu iki büyük melek yatırımcı listesi ele alındığında şu isimler öne çıkıyor.

​Galata iş Melekleri arasında öne çıkan isimlere baktığımızda, Cem Soysal, Burak Divinlioğlu, Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Elbruz Yılmaz, Fulvio Villa, Ferhan Cook, Fatih İşbecer, Fırat İşbecer.

​E-Tohum İş melekleri de Joachim Behrendt, Murat Şahin, Faruk Eczacıbaşı, Erol Bilecik, Hasan Aslanoba, Cem Sertoğlu, Barış Ruacan, Nevzat Aydın, Pamir Gelenbe, Kerim Baran, olarak belirtilebilir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir