Tanıtım

Elektrostatik Filtreler Gerçekten Dumana Engel Mi ?

Elektrostatik Filtreler Gerçekten Dumana Engel Mi ?

Büyükşehirlerde restoranlar kafeler ve diğer tüm işletmeler en büyük problemlerinden biri olan havalandırma sorununa karşı yeni bir formül buldular elektrostatik filtre. Peki elektrostatik filtre gerçekten dumana engel mi bunu sizler için araştırdık.

  • Elektrostatik filtreler elektroçekim kuvvetli ile çalışmaktadır. Bu da aslında dumanın temel halidir. Elektrostatik filtre doğru şekilde çalıştığında bu partiküllerin çok büyük bir kısmını alıyor.
  • Elektrostatik filtreler dumanı oluşturan partiküllerin tamamını almasa da %90 üzerinde bunları tutuyor buda gerçekten dumanı engelliyor. Çünkü çıkan partiküller artık görünemeyecek kadar az
  • Elektrostatik filtrelerin diğer bir çözümü ise koku konusunda . Bu konudada başarılı olan elektrostatik filtreler duman kadar olmasada kokuyu da büyük ölçüde filtreliyor.
  • Ayrıca yağ ve is gibi maddelerde elektrostatik filtrede depolanıyor.

Bunlar neden bir işletmecinin elektrostatik filtreyi seçtiğini gayet iyi açıklıyor. Bunun tabi birde çevreci olma özelliği var atmosfere soluduğumuz havaya bu partiküllerin yayılması hem sağlığımız hemde çevremiz açısından kötü bir durum. Baca filtresi olarak da isimlendirilen elektrostatik filtrelerin daha popülerleşeceği öngürülüyor.

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir