Tanıtım

Fotomontaj ve Fotoshop Yapma

Fotoshop yapma işlemi nasıl gerçekleşir

Fotoshop efektlerini kullanarak mükemmel ve kusursuz bir fotoğraf oluşturabilmeniz mümkün Evrensel bir iletişim ve haberleşme aracı olarak kullanılan İnternet’te milyonlarca sitede bütün grafik odaklı fotoğraflar bu şekilde fotoshop kullanılarak hazırlanır. Bunun nedeni fotoshop programındaki tasarım duygunuzu iyi yansıtabileceğiniz ölçüde hazırladığınız görselin vermek istediği mesajın, duyurunun karşı tarafa en iyi yolla iletilebileceğini iddia ediyorum. Çünkü bu tip işlerde fotoshop yapan kişilerin yada kurumların yapmak istedikleri , o fotoğrafa bakan belki bir duyuru da belki bir tanıtım yazısında veya dergi yazısında çıkan fotoğrafı anlamalarını sağlamaktır. İlgi çekici tasarımlar ancak emek ve hayal gücünün bilgi ile birleşmesi neticesinde oluşur.

Fotomontaj yap

Günümüzde fotoshop haricinde bir sürü grafik düzenleme programı vardır. Ancak bunların hiçbiri Photoshop (fotoshop) kadar kaliteli, profesyonelce düşünülmüş değildir. İşte bu noktada fotomontaj yapmak ustaların elinde bir sanat eserine dönüşüyor. Birkaç öğrendiğiniz bilgi sayesinde fotomontaj yapabilecek, fotoğraflarınızı en güzel şekilde düzenleyip üzerinde farklı düzenlemeler yapabileceksiniz. Örnek veriyorum bir blogunuz var yada ticari bir işinizin İnternet sitesini hazırlıyorsunuz. Bu noktada fotoshop kullanarak hem bannerinizi hem logonuzu ve sitenizde kullandığınız grafikleri tamam ile kendi hayal gücünüz neticesinde farklı kişilerin ilgisini çekecek şekilde çalışmalar yapabilirsiniz. Yani herhangi bir grafik programı ile yaptığınız çalışma asla fotoshop programını kullandığınızdaki fotomontaj kabiliyetinizden daha iyi olamaz.

Fotoshop göz rengi değiştirme

Fotoshopla websiteniz yada blogunuz için mükemmel grafikler oluşturabileceğiniz gibi kendi fotoğrafınızı da farklı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Artık filmlerde, yalnızca afişlerde gördüğünüz grafik tasarımları sizde yapabiliyor olacaksınız. Tek yapmanız gereken fotoshop ile ilgili dersleri okumak, izlemek ve program için çaba sarfetmek. Fotoshop ile göz rengi değiştirme bağlantımızla sizde çok kolay ve profesyonel bir şekilde göz renginizi düzenleyebileceksiniz.Aşağıdaki videodan da göz rengi değiştirmeyi öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir