Android

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

google play arama geçmişi silmeBilindiği gibi Google Play uygulamalara erişmek için yapmış olduğunuz aramaları kaydediyor, buna bağlı olarak Google Play uygulamasına her girdiğinizde karşınıza geçmişte yaptığınız aramalar çıkıyor. Aranan kelimelerin üzerine tıklayarak ya da mail geçmişinizi temizleyerek Google Play geçmişini temizleyemezsiniz. Bunun için cihazınızdan Google Play uygulamasına girerek ayarlar sekmesinden işlem yapmanız gerekiyor. Google Play geçmişini silmek için Google Play uygulamasına girdikten sonra ayarlar sekmesine, oradan da ayrı bir buton olan arama geçmişini temizle sekmesine tıklamanız gerekiyor. Böylece geçmiş döneme ait olan aramaların tamamını bir hamlede silerek arama geçmişini temizleyebiliyorsunuz.

Google Play Sipariş Geçmişi Temizleme

Google Play uygulamasından daha önce yaptığınız ücretli alışverişlerin kaydını silmek için Google Play uygulamasını ya da Google hesabınızı kullanabilirsiniz. En kısa yöntemle Google Play sipariş geçmişini temizlemek için uygulamaya girdikten sonra hesabım sekmesine tıklamanız gerekiyor. Burada yer alan siparişler sekmesine tıkladığınızda daha önce satın aldığınız uygulamaları ve oyun için detayları görebilirsiniz. Buradan istediğinizi silebilir istediğinizi de kayıt altına alabilirsiniz.

Youtube Geçmişi Temizleme

Youtube uygulamasında yaptığınız aramaların kaydını ya da izlediğiniz videoların geçmişini silmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bilindiği gibi izlenen videolara göre size yeni videolar öneriliyor, bu durum ne tarz videolar izlediğinizin ortaya çıkmasına neden olabilir. Hem mobil Youtube uygulamasından hem de bilgisayar üzerinden aynı şekilde geçmişi silebilirsiniz. Youtube geçmişini silmek için sağ üstte yer alan üç çizgiye, yani hesap detaylarına girmeniz gerekiyor. Buraya girdiğinizde yanında adınız yazılı olan bir hesap sekmesi göreceksiniz, hesap sekmesine tıklayarak giriş yaptığınızda geçmişe ait tüm detayları, yüklediğiniz videoları görebilirsiniz. Hesap sekmesine tıkladıktan sonra geçmişe girerek oradan menüyü açmanız gerekiyor. Menüde yer alan izleme detayları bölümü hem izlediğiniz videoları hem de yaptığınız aramaları gösterir. Bu bölüme girdikten sonra tek hamlede izleme geçmişini temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde Youtube video kaldırma işlemi de hesap detaylarından yapılıyor, kaldır dediğiniz videoya onay verdiğiniz an videonuz Youtube uygulamasından kaldırılıyor.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker