Tanıtım

Güzel Yüzlü Kadınların Cilt Bakım Sırları

Güzel Yüzlü Kadınların Cilt Bakım sırları

Birçok kadının güzel yüzlü kadınlara özendiklerini ve onların cildi gibi bir cilde sahip olmak istediklerini biliyoruz. Bunun içinde internet üzerinden yapılan aramalara bakıldığında her şeyin güzel yüzlü kadınlar gibi bir cilde sahip olmaları yönünden oluyor. Evet, cildiniz o kadınlar kadar güzel ve pürüzsüz olmayabilir ancak dikkat edeceğiniz birkaç önemli nokta ile sizin de cildinizin o kadınlardan hiçbir farkının olmayacağını bilmelisiniz.

Cilt doğuştan da güzel olsa mutlaka onu korumak adına bir takım önemli hususları yerine getirmek zorundasınız. Örneğin stres bir cilt için çok önemlidir. Stresli durumdayken cildiniz mat bir görüntüde olacaktır. Çevresel koşullar burada etkilidir bu nedenle de ilk öncelikli olarak makyajınızın temizliğine dikkat etmelisiniz.

Makyaj temizliğine dikkat etmelisiniz

Güzel bir yüz için makyajın etkisi elbette yadsınamaz. İyi bir cilde sahip olan kadınların yaptıkları en önemli şey hiçbir zaman yatarken yüzlerinde makyaj bulundurmamalarıdır. Yüzünüzle makyajla uyuduğunuzda cildinizdeki gözeneklerinde tıkanmasına neden olursunuz bu da siyah noktaların oluşmasında bir nedendir. Bunun yanı sıra cildiniz sabah kalktığınız da yorgun görünür ve parlaklığını kaybeder. Bu da ince çizgilerin ortaya çıkmasına ve cildinizin kırışmasına zemin hazırlar. Örneğin gözünüzde unutmuş olduğunuz bir maskara gözlerinizin kenarındaki nemi azalttığı için batmaya neden olabilir.

Uygun temizleyiciler kullanmalısınız

Her kadının cildi farklı özelliğe sahiptir. Bu nedenle de cildinize uygun olan bir temizleyici ürün kullanmanız gerekir. Örneğin cildiniz yağlı ise temizleyicinizi de ona göre tercih etmeniz gerekir. Salisilik cilt temizleyicileri bunun için etkili olur. Kuru bir cilde sahipseniz o zaman yapmanız gereken şey ise temizleme sütleri yönünde olmalıdır.

Krem kullanmalısınız

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olan kadınlar genelde yüzleri için krem kullanırlar. Retinollü kremler burada tavsiyemiz olabilir. Özellikle de 35 yaşın üzerindeki bayanlar bu şekilde bir ürün kullanması gerekir. Çünkü 30 yaşından sonra cildinizdeki kolejen miktarı azalacaktır.

Nemlendiriciler

Mükemmel bir cildin anahtarı nemlendirici kullanmaktan geçer. Cildin nem dengesini ayarlarsanız kurumasını da önlemiş olursunuz. Özellikle de sabah ve akşam saatlerinde cildinize uygulayacağınız nemlendirici kremler bu konuda başarılı olmanızı sağlayacaktır. Nemlendiricileri yüzünüzü yıkadıktan sonra sürmelisiniz. Çünkü cildiniz temiz olduğunda krem daha iyi tutunacaktır. Hangi nemlendirici size daha uygun bunu da bilmeniz gerekir.

Aşırı makyajcı olmayın

Aşırı makyaj yapıyor olmak hiçbir zaman tercihiniz olmamalıdır. Makyajınızı ne kadar doğal ve de düzeyinde uygularsanız sonuç o kadar başarılı olacaktır. Güzel bir cilde sahip olan kadınların hiç biri aşırı makyaj yapmazlar. Bunun yanı sıra cildinizi aşırı temizlemek içinde uğraşmamalısınız aşırı bir şekilde cildinizi temizlemek için uğraştığınızda onun dengesinin de bozulmasına neden olursunuz.

 

Düzenli uyku önemli

Uyku düzeni her şeyin başında gelir. Düzgün ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız uyku düzeninizi çok iyi bir şekilde ayarlamanız gerekir. Uykusuzken cildiniz mat gözaltlarınız da morluklar oluşacaktır. İstediğiniz kadar pürüzsüz bir cilde sahip olun gözlerinizin altındaki morluklar cildinizin çirkin görünmesine neden olacaktır.

Güneş kremi kullanmalısınız

Güneş ışınları cildin en büyük düşmanıdır. Her şeyin kıvamında olması gerektiği gibi güneşin ışınları da cildinize zarar verecektir. Bunun için her daim yanınızda güneş kreminiz olması gerekir. Özellikle de evden çıkarken yüzünüze güneş kremi sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz başlıklar güzel bir cilde sahip olmanın anahtar başlıklarıdır. Bunlar güzel yüzlü kadınların olmazsa olmazları olarak bilinir ve cilt güzellikleri için hayatlarında bu önemli noktalara çok fazla dikkat ederler. Sizde bu yöntemleri uygulayacak güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker