Tanıtım

Hayatın İçinden İngilizce

ingilizce

İnsan hayatında değişikliklere ayak uydurmakta zorlansa da gelişen dünya endüstrisinde bir şekilde ayakta kalmak için işletmeler ve ülkeler gibi gelişimlere açık olmak zorunda kalmaktadır. Dil eğitimleri henüz günümüzdeki gibi yaygın olmadığında iş bulmak ne kadar kolay ise şimdilerde o denli zorlaşmaktadır. İngilizce Öğrenme günümüzde pek çok insanın hedefi olmakta hatta tek dil ile yetinmeyip ikincisini de öğrenmek isteyen insanların sayısı azımsanmayacak derecede fazla olmaktadır. İngilizce, uzun zamandan beri Avrupa ve Amerika kıtalarında evrensel dil olarak kendini kabul ettirmiş ve dünya üzerine yayılmıştır. İş toplantıların, seminerlerin veya yabancı katılımcılar ile gerçekleştirilen tüm etkinliklerde anlaşılmak için ortak dil İngilizce olarak kullanılmaya başlandıkça İngilizcenin etkisi ülkemizi de sarmaya başlamıştır. Bu aşamadan sonra daha küçük yaşlarda İngilizce eğitimleri başlamakta ilkokulda önce seçmeli ders olarak verilen İngilizce artık günümüzde zorunlu ders halini almaktadır. Yurtdışı geziler, fuar veya kongre katılımları için yer verilen ortak dil zaman içinde yaygınlaştıkça imkanı olan kişiler yurtdışı eğitimlerine yer vermekte veya çalışmak için İngiltere, Amerika ve Kanada gibi anadillerinin İngilizce olan ülkeleri en başta tercih etmektedir. Bu ülkeler dışında Avustralya, Yeni Zelanda veya Malta da tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. İngilizce öğrenimi ev hanımı, öğrenci veya yönetici olarak ayırt edilmeden herkesin az veya çok bilmesi gereken kişinin kendini geliştirme sanatından biri olmalıdır.

Her şeyin ilk ve başlangıç aşaması sıkıntılı olduğu bilinmektedir. Bu neden ile İngilizcesi hiç olmayan birinin kurslara katılıp, ders alması başta sıkıcı gelebilmekte ve öğrenmeyi bırakabilmektedir. Yabancı dil eğitimi istek ve azim ile başlamakta sabır ile devam etmektedir. Kişi sabredemez ise derslere de katılmayarak öğrenimini de gerçekleştiremeyecek olmaktadır. Kurslar veya özel dersler haricinde kişi evinde de kendi kendine eğitimine devam edebilmektedir. İnternetin gelişmesi ile her türlü bilgiye anında ulaşılabilmekte ve masa başında da çalışılabilmektedir. Teorik bilgiler dışında kelime haznesinin gelişmesi için kitap ve gazete okumak, film izlemek veya bulmaca çözmek yapılması gereken ek yöntemler ile pratik anlamda da gelişme sağlanabilmektedir. Kolaydan başlanarak zorluk derecesi arttırılma yolu ile doğru bir eğitim kişinin gelişimine yardımcı olmaktadır. İngilizce sayılar, renkler, günler ile başlanarak daha kapsamlı çalışmalar ile ilerlenebilmektedir. Bu eğitimler grupça olabileceği gibi özel dersler ile de yapılabilmekte belli bir seviyede Türk eğitmenler ile seviye arttıkça da yabancı eğitmenler ile eğitim tamamlanmaktadır. Bu konuda en dikkat edilecek nokta ise yabancı dilin unutulmaması için muhakkak ki konuşmak ve pratik yapmak büyük önem taşımaktadır. İngilizce konuşmayı arttırabilmek için kurslara gidilip aynı zamanda rehberlik gibi işlerde çalışarak dil yatkınlığı daha da arttırılabilmekte hem de kişi farklı insanlar tanıyarak ufkunu da geliştirmektedir.

Yeniliğe ve gelişime açık olmak hem bireyler için hem de ülkeler için gerekli bir olgu olmaktadır. Gelişim ve ilerlemeler görülüp gerekenler yapıldığı sürece ülke ekonomisi ve insanı ayakta kalmakta ve hem insan hem ekonomi daha da canlanmakta ve ileriye taşınmaktadır. Pek çok sektörde gereken İngilizce bilgisi iş ilanlarında da kişinin karşısına çıkmaktadır. İşletmeler gerekli eğitim dışında yabancı dil bilgisini de ön planda tutmakta ve buna göre personel istihdamı yapmaktadır. Uluslar arası antlaşmalar ve turizm alanında da ihtiyaç duyulan yabancı dil bilgisi öyle bir hal almaktadır ki ikinci yabancı dil de artık aranmaya başlanmaktadır. Bu neden ile çok iyi bir seviyeye getirilemezse bile asgari şekilde birçok kelime öğrenilebilmekte ve kişi kendini işletmelerde veya günlük hayatında daha üst yerlerde bulabilmektedir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir