Tanıtım

İngiltere Ligi Puan Durumu

 

Bu yıl lige adeta ambargo koyan ve ligin bitimine henüz daha çok varken şampiyonluğunu ilan eden Manchester City, büyük bir puan farkı ile Manchester United’ın önünde lider olarak İngiltere liginde ipi göğüsledi. Pep Guardiola’nın gelmesiyle birlikte Barcelona ve Bayern Münih’teki sistemi aynı şekilde Manchester City’ye de aşılayan Guardiola, keyifli futbolu ve yetenekli oyuncuları ile birlikte gelecek sene de lige ambargo koyacak gibi görünüyor. Dünyanın en çok izlenen ligi olarak ön plana çıkan İngiltere premier ligi, şampiyonluk kadar şampiyonlar ligi mücadelesi kapsamında da 2017/2018 sezonu adına büyük bir heyecana sahne oldu.

İngiltere Premier Ligi Puan Durumu

Dünya çapında milyonlarca insanın takip ettiği İngiltere ligi puan durumu, sezon bitişi ile beraber tamamlandı. Bu bağlamda Manchester City şampiyon olurken, şampiyonlar ligine gidecek takımlar ise Manchester United, Tottenham, Liverpool ve Chelsea olarak ön plana çıkıyor. Aynı şekilde Avrupa kupasına giden takımlar da belli oldu. Diğer taraftan düşen takımlar ise West bromwich, Stoke ve Swansea olarak görülüyor. Lig ile ilgili daha birçok değişik detayı alabilmek adına ve aynı zamanda Yunanistan ligi ile birlikte, dünyanın her noktasından daha birçok değişik lig adına detaylı bilgileri site üzerinden almak mümkündür.

Ligler Artık Neredeyse Bitti

Avrupa’nın birçok büyük ligi sona erdi. Bazıları ise son 1 ya da 2 maç kalmış şekilde sezonun bitmesini bekliyor. Takip konusunda en heyecanlı liglerden biri olarak bu sene ön plana çıkan Türkiye Süper ligi ise, cumartesi günü oynanacak maç ile birlikte sona erecek. Özellikle konuya büyük liglerden bakılacak olursa şampiyonluk açısından çok da büyük fazla bir sürpriz bu yıl yaşanmadı. Büyük takımlar şampiyonluklarını bu yıl sürprize yer vermeden ilan ettiler.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker