Anlatım

iPhone 150 MB İndirme Sınırını Kaldırma – Hücresel Veri Limiti

iPhone telefonlar da bilindiği üzere hücresel veri üzerinden indirme işlemi yapacaksanız 150 MB sınırına takılıyorsunuz.Mobil veriniz açıkken indirme işlemini başlattığınızda karşınıza ” Bu öğe 150 MB’nin üzerinde ” uyarısı geliyor ve indirme işlemini yapamıyorsunuz.Ben de bu yazımda sizler için  iPhone 150 MB sınırını kaldırma, iPhone indirme limitini kaldırma, 150 MB üzeri indirme işlemini anlatacağım.

iPhone 150 MB İndirme Sınırı Kaldırılabilir

Eğer hücresel veri ile boyutu 150 MB ve üzeri bir uygulama/oyun indirecekseniz “Bu öğe 150 MB’nin (100MB idi) üzerinde. Bu öğe için kademeli indirme yapılamadığı sürece WiFi bağlantınız olmadan “Uygulama/Oyun adı” indirilmeyebilir.” uyarısıyla karşılaşırsınız.

Uyarıyı aldıktan sonra tamam butonuna tıklarsanız indirme işleminiz başlamayabilir.Hemen panik yapmayın çünkü bu sorunu nasıl çözeceğinizi aşağıda ayrıntılı olarak anlatacağım.

iPhone indirme limiti kullanınıcın fazla internet harcamasını engellemek için getirilmiş olsa da bazen uyguluma/oyun indirmek isterken can sıkıcı olabiliyor.Şimdilik bu uygulamanın kalkması gibi bir durum söz konusu değil.Ancak bu durumu aşmanın da yöntemi mevcut.Hemen çözüm yoluna geçelim.

iPhone 150 MB İndirme Limiti Kaldırma

 • Hücresel veri ile istediğiniz 150 MB üzeri oyun/uygulama’yı indirme işlemini başlatın.
 • Karşınıza gelen uyarı mesajını tamam butonuna basarak geçin.
 • iPhone cihazının ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Genel/Tarih ve Saat kısmına giriş yapın.
 • Otomatik Ayarla kısmını kapatın.
 • Tarihi 3-4 gün ileri alın.
 • Ardından sol üstten Genel butonuna tıklayarak geri dönün.
 • Daha sonra ana ekrana gelerek indirme işleminin başladığını görebilirsiniz.
 • Eğer hala indirme işlemi başlamadıysa tekrar, Genel/Tarih ve Saat kısmına giriş yapın ve tarihi yine 3-4 gün ileri alın.
 • İndirme işlemi başlatacaktır.

Bu yöntem ile beraber iPhone 150 MB indirme limitini kaldırabilirsiniz.Bu sayede hücresel veri üzerinden PUBG, Fortnite, PES 2018 gibi büyük boyutlu oyunları indirebilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik.Bu yazımda iPhone 150 MB indirme sınırını kaldırma işlemini anlattım.Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşça kalın.

Etiketler

Benzer Yazılar

2 thoughts on “iPhone 150 MB İndirme Sınırını Kaldırma – Hücresel Veri Limiti”

 1. Kaç gündür internetten araştırıyordum. Sayende oldu ikinci defa tarihi değiştirince. Teşekkürler kardeşim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker