Anlatım

İphone YÖK Yazma Sorunu Çözümü

İphone telefonunlar günümüzde çok popüler.Ve telefonda genellikle Whatsapp uygulaması kullanılıyor.Bu yazımızda Whatsapp’ta yok kelimesini yazdığımızda otomatik olarak ”YÖK” şeklinde telefonun düzeltmesini nasıl kapatırım? ,İphone Yök Yazma Sorunu sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Günümüzde İphone telefonlar sıklıkla satın alınıyor.Telefonun çok iyi özellikleri olduğu gibi bazen de küçük sorunlar canımızı sıkabiliyor.Bugün küçük bir sorunu nasıl halledeceğimizi hep beraber göreceğiz.

İphone telefonunuz varsa ve Whatsapp uygulamasını kullanıyorsanız otomatik metin düzeltme özelliği sayesinde çoğu kelimeyi yanlış yazmaktan kurtulabilirsiniz.Tabi bunun dışında çeşitli kelimeleri de bizim istemediğimiz şekilde çeviriyor.Bu kelimelerin en başında ”yok” kelimesini ”YÖK” olarak değiştirmesi geliyor.Bu yazımda Whatsapp’ta bu sorunu nasıl halledebiliriz? bunu anlatacağım.iPhone kullanıcılarının yok yazarken telefon tarafından değiştirilerek YÖK yazılmasının çözümü hemen aşağıda.İşlem sırasını doğru takip ederseniz hemen sorunu çözebilirsiniz.

İphone YÖK Yazma Sorunu Çözümü

  1. Telefonun ayarlar kısmına giriş yapın.Ardından Genel seçeneğine tıklayın.
  2. Açılan bölümden Klavye seçeneğine tıklayın.
  3. Karşımıza gelen menüden Metin Değişimi seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan ekranda, yeni metin eklemek için sağ üst köşede bulunan + simgesine tıklayın.
  5. Karşımıza gelen yerlerden İfade kısmına ”yok” yazalım, kestirme kısmını ise boş bırakalım.
  6. Son olarak sağ üst kısımdan kaydet diyelim ve işlemi bitirelim.

İşlemlerin hepsi bu kadar.Artık klavyenizde yok yazınca telefonunuz bunu otomatik olarak ”YÖK” olarak değiştirmeyecek.Bu şekilde değiştirmek istediğiniz başka kelimeler varsa onları da bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik.Bu yazıda İphone YÖK Yazma Sorunu Çözümü işlemini anlattık.Yapamadığınız kısım olursa yorum atarak iletişime geçebilirsiniz.Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker