Tanıtım

Kırılan Ruj Onarılır Mı?

kirilan_ruj_nasil_onarilir_fotografli_anlatim_1451032844_0563Kırılan Ruj Onarılır Mı bütün kadınların merak ettiği bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Yanlış kullanım, sert darbeler, kapak kapamadaki dikkatsizlik, ters yöne çevirme, fazla açma, sürerken fazlaca bastırma ve sıcak hava gibi faktörler dolayısıyla zarar gören, çatlayan, kırılan veya eriyen rujları ilk günkü haline getirmek mümkün. Rujların çöpe atılmasına neden olan küçük kazaları geri almanızı sağlayan uygulama yalnızca 20 dakikada tamamlanabiliyor.

Kırılan Ruj Renk Değiştiriyor Mu?

Yapılan ısı işlemleri rujun şoklama sırasında, renk pigmentlerini ve ruj içinde kimi ürünlerde yer alabilen yağ parçalarını yüzeye çıkardığından küçük renk değişimlerine neden olabiliyor. Beyazlaşan, buğulanan kimi rujlar, oda sıcaklığına dönüldüğünde orijinal rengini alarak ilk günkü halini alıyor. Özetle işlem sonrasında onarılan ruj renk değişimine uğramadan makyaj çantanızdaki yerine geri dönüyor, üzerindeki kırık veya çatlaktan ise eser bile kalmıyor. Dayanıklı formuyla kullanıma hazır olan ürün, diğer rujlarla aynı formda ilk günkü gibi sürülebiliyor.

Kırılan Ruj Nasıl Onarılır?

Kırılan ruju onarmak için ihtiyaç listesinde buzdolabı ve poşet yer alıyor. Ruj ister eldiven yardımıyla ister elle temas etmeden sallamak suretiyle düşürülerek poşetin üstüne alınıyor. Poşet üzerindeki ruj buzdolabının eksi derecelere sabitlenmiş buzluk bölümüne alınarak 10 dakika kadar bekleniyor. Şoklanan ve donan ruj katılaşırken şekil alabilir özelliğini kaybetmiyor. 10 dakikanın ardından ruj alınıyor, kırılan bölge çakmak, kibrit veya ateşli bir başka cihaz ile yakılarak yüzeysel olarak eritiliyor.

Bu işlemin sonrasında el ile ruj birleştirilerek çatlak veya kırık kapatılıyor. Tamamlanan, bir bütün haline gelen ruj kalıbı bu haliyle 10 dakika daha buzlukta bırakılarak iyice sağlamlaştırılıyor. Son şoklama işleminden önce rujun istenen şekilde ve rujun asansör sistemine uygun boyutlarda olduğundan emin olunması gerekiyor. 10 dakikanın sonunda ruj kalıbı mekanizmaya yeniden yerleştirilerek kullanıma hazır hale geliyor.

Kaynak : http://www.sonsacmodelleri.com/kirilan-makyaj-malzemeleri-nasil-duzeltilir.html

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir