Tanıtım

Mobil Oyun Sitesi: Cepde.net

14199318_1333389110019555_422725298080917641_n

Günümüzün en gelişmiş teknolojilerinden birisi akıllı telefonlardır. Telefon teknolojisi en çok gelişen teknolojik ürünler arasında yer alır. Telefonlar çağımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Her yaş gurubunun elinde telefon bulunmaktadır. Telefonlarla artık istediğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Bütün işlerimizi telefonlardan halledebiliyoruz. Alışverişten banka işlerine kadar bütün işlemleri yapabilmekteyiz boş zamanlarımızda vakit geçirmek için oyun oynayabilmekteyiz. Bunları yapmamızı sağlayan şey ise cep telefonlarında kullanılan işletim sistemidir. Bu sistem sayesinde bu işleri yapabiliyoruz. Bu sistem android işletim sistemidir. Android işletim sistemi sayesinde hayat insanlar için daha kolay hale gelmiştir. Android işletim sistemi yardımıyla bütün işlerimizi oturduğumuz yerden yapabilmekteyiz. Android sistemi sadece telefonlarda değil tabletlerde de kullanılmaktadır. Tabletler günümüzde oldukça gelişmiştir. Bilgisayarların yerine geçmesi bile mümkün olabilir. Bu android sistemi sayesinde evde işte tatilde rahatınızı bozmadan işlerinizi halledebilirsiniz.

Android’in dosya uzantısı: APK

Apk’nın açılımı application package file yani uygulama yükleme paketidir. Cep telefonlarına yüklemiş olduğumuz oyunlar ve uygulamalar ilk olarak apk dosyası şeklinde indirilir. Tabi bazı uygulamalardan indirdiğimiz uygulama ve oyunlar otomatik olarak yüklenir. Fakat genel olarak apk dosyası halinde indirilir. Bu dosyayı açarak bizim yüklememiz gereklidir. Apk dosyalarını açmak için bazı uygulamalara ihtiyaç vardır. Bu uygulamalar apk dosyasına sahip olmadan açabileceğimiz uygulamalardır. Bu uygulamalardan biriside winrar’dır. Winrar uygulamasına sahip olmadan apk dosyalarını açamazsınız. Winrar ile apk dosyasını açtıktan sonra açtığımız dosya içerisinde Java uygulamasının paket sistemine benzeyen paket sistemleri bulunmaktadır. Bu paket dosyasını açtığımız zaman bizi farklı dosyalarla karşılaşırız. Bu dosyaların hepsinin farklı görevleri bulunmaktadır. Bu dosyaları açtığımız zaman indirmiş olduğumuz uygulama ya da oyunu yükleme işlemine onay verdikten sonra oyunu ya da uygulamayı yükleyebilirsiniz. Bu apk dosyalarına ulaşabilmek için birçok farklı yol vardır. Bunlardan birisi de apk uygulamalarıdır. Bu uygulamaları yükledikten sonra istediğiniz uygulama ve oyunu apk dosyasını indirebilirsiniz.

 

Android günümüz teknolojisinin en gelişmiş işletim sistemlerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Bu işletim sistemi cep telefonları ve tabletlerde kullanılmaktadır. Cep telefonu günümüzde en çok kullanılan teknolojik alettir. Her yaş gurubunun elinde cep telefonu bulunmaktadır. İnsanlar çalışma saatleri dışında vakit geçirecek bir şeyler aramaktadırlar. Bu durumda devreye telefonlar giriyor. İnsanlar telefonlarından oyun oynayarak vakit geçiriyorlar. Özellikle de son dönemlerde çok popüler olan piksel tabanlı Minecraft oyunu, milyonlarca kişi tarafından her gün oynanıyor. Bu oyunları oynamamızı sağlayan ise android işletim sistemidir. İnsanlar bu sistem sayesinde boş vakitlerinde oyun oynamaktadırlar. Bu oyunları bazı uygulamalar ve siteler sayesinde indirmektedirler. Cepde.net, Minecraft APK dahil binlerce oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarla buluşturuyor. Bu oyunları indirmek için Cepde ile birlikte android işletim sisteminin de kendi oyun ve uygulama marketi bulunmaktadır. Bu marketlerde bazı uygulamalar ücretli olabilmektedir. Fakat oyun indirme web sitesi olan Cepde’den bu oyun ve uygulamaları ücretsiz olarak bulabilirsiniz

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker