Genel

Nikah Şekeri Modelleri

Nikah şekeri ülkemizin evlilik dönemlerinde en önemli adetlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak nikah törenlerine gelen kişilere şükranlarını belirtmek için düğün sahiplerinin tasarlattığı ve misafirlerine dağıttığı bir şekerleme yahut süs türüdür. Son yıllarda gelişen nikah şekeri modelleri ile beraber magnetli, aynalı, deniz kabuklu ve daha binlerce çeşit tasarımları yapılan bu şekerlemelerin seçimi ise önemli bir konudur.

Nikah şekeri modelleri birbirinden ciddi anlamda ayrılan birçok model ile günümüz şartlarında evlilikler kullanılmaktadır. Gelişen teknolojiler ile beraber geçmiş dönem nikahlarda kullanılamayan modeller artık günümüzde moda olarak kullanılmaktadır. Böylelikle vermiş olduğunuz hediye içindeki şeker yendikten sonra çöpe atılmayarak güzel bir süs ve hatıra olarak misafirlerinizin evinde durabilmektedir.

Nikah şekeri modelleri ciddi anlamda artış göstermiş olan ve seçimi eğer kafanız karışıksa zor olan bir eşya türüdür. Son yılların en çok tercih edilen modellerinden ilk sırada magnetli modelleri görmekteyiz. Bu modeller hem güzellikleri hem de mıknatısı ile evlerin farklı alanlarına asılarak anılarınızın sürekli yaşatılması adına güzel bir nikah şekeri türüdür. Yine deniz kabuklu nikah şekerleri de yaz düğünlerinde sıklıkla tercih edilen ve yazın güzelliklerini hatırlatıcı türden bir şeker türüdür. Gelin ve damat motifli nikah şekerleri, klasik çiçekli modellerden de seçimler yapılabilmektedir. Bazı modellerde de artık şekerleme yerine hoş ve eşsiz kokulu materyaller kullanılarak misafirlere sunum yapılmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir