Sinema

Ölmeden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film

Merhaba arkadaşlar.Bugün sizlere canınız sıkıldığında izleyebileceğiniz 5 adet güzel film tavsiyesi vereceğim.Bu yazıda Ölmeden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film küçük açıklamalarla yer alacak.

 

1.Kıyamet Günü
Filmin Konusu: Sıradan bir aile olan Maria, Henry ve üç çocukları yılbaşını geçirmek için Tayland’a giderler. Sahil şeridindeki bir yerden bir yazlık ayarlamışlardır. Yerleştikten sonra diğer turistler gibi havuza giderler. Uzaktaki bir ses kükremeye dönüşünceye kadar cenneti yaşayan aile, tsunaminin gelmesi ile ikiye bölünür. Maria ve en büyük çocukları bir yana, Henry ve küçük olanı ise diğer yana savrulur. Sonunda birleşip birleşemeyecekleri ise muamma olacaktır.

İmdb Puanı: 7.6

 

 

 

 

 

2.Marslı

Filmin Konusu: Mark çok yetenekli ve zeki bir astronottur ve Mars’a yaptığı yolculuktan sonra orada sıkışıp kalır. Kırmızı gezegen üzerinde kendisini çetin bir hayat mücadelesi beklemektedir. Yaşamını sürdürebilmek için kendi başına bir şeylerin üstesinden gelmeye çalışarak kendine bir yaşam alanı yapar. Aynı zamanda ise hayatını kolaylaştırmak için yaptığı makinelerle de yoluna devam etmeye çalışır…

İmdb Puanı: 8.0

 

 

 

 

 

3.Wall-E

Filmin Konusu: İnsanoğlunun Dünyası gelecekte yaşanmaz bir hal almış ve insanlık artık Dünya’nın kirliliğine karşı tek çareyi gezegeni terk ederek başka bir gezegene yerleşmekte bulur. İnsanlığın arkasında çöplük yuvası bir Dünya kalmıştır ve gezegeni temizleme görevi ise Wall-E adında bir robota verilmiştir. Zamanla insanlıktan geriye kalan çöplerden kendine bir yuva yaratan Vol.i her gününü yalnız başına geçirmektedir, fakat Eve isimli robotun hayatına girmesiyle yalnızlığı son bulur. İki robot zamanla duygusal açıdan yakınlaşırlar ve bu dokunaklı masum ilişki zorlukla birlikte göğüs germelerini sağlayacaktır.

İmdb Puanı: 8.4

 

 

 

 

4.Yıldızlararası

Filmin Konusu:Kip S. Thorne’un sadece teoriden ibaret olan solucan deliklerinin varlığı araştırmasından esinlenerek sinemaya uyarlanan bu baş yapıtta bir kaç cesur keşifçinin bu solucan deliklerinden birine gitmeye karar vermesinden sonra, farklı bir boyuta adım atarlar ve bu boyut içerisinde verdikleri hayat mücadelesi sadece ve sadece birbirlerinin dayanışmasından geçecektir. Zorlu mücadeleye hazır olun!

İmdb Puanı: 8.6

 

 

 

 

 

 

5.Yeşil Sokak Holiganları
Filmin Konusu:Harvard Üniversitesi’nde başarılı bir öğrenci olan Matt gazetecilik bölümünde okumaktadır ve bir gün arkadaşına ait uyuşturucu madde Matt’in yatağından çıkınca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenen ablasının yanına yerleşen Matt, eniştesinin, tam bir Wes Ham United fanatiği olan kardeşi ile tanıştıktan sonra takılmaya başlar. Futbol hakkında hiç bir bilgisi olmayan ve pekte ilgi duymayan Matt birden bire kendini Green Strees Elite adını verdikleri taraftar grubunun içerisinde bulur. Matt, Ben ve grubu ile takılmaya başlar, maçlara gitmeye ve hatta senelerce içinde biriktirdiği şiddet duygusunu dışa vurmak için anlamsız fanatikliğini devam ettirecektir…

İmdb Puanı: 7.5

 

Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film

Bu yazım da sizler için mutlaka izlemeniz gereken 5 film listeledim.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın.

Etiketler

1 thought on “Ölmeden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film”

  1. Son iki film gerçekten kaliteli yapımlar, ama bu listede olmayıpta çok daha kaliteli filmler de bulunuyor tabi. Bu güzel yazı için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker