SEO

Pagerank Değeri Nasıl Yükseltilir?

1Hepinize merhaba arkadaşlar.Bu yazımda sizlere sitenizin Google Pagerank değerini yükseltmeyi anlatmayı çalışacağım.Öncelikle pagerank nedir ondan biraz bahsedeyim.

 

Pagerank Nedir?

Pagerank, Google’ın kullandığı sayfaları derecelendirme ve puanlandırma sistemdir.Bu sistem sayesinde sitenize 0 ile 10 arasında bir puan verilir.Pagerank webmasterler tarafından sitelerimizin link değişimleri veya link puanı olarak algılanıp sitemize verilen bir değer biçimi olarak da tanımlanabilir.

Pagerank Değerinin Önemi Nedir?

  • Sitemizin pagerank değeri yüksek ise bu sitemizin Google tarafından önemsendiğinin bir belirtisidir.
  • Pagerank değerimiz ne kadar yüksek ise hedef kelimelerde üst sıralarda çıkmak o kadar kolaylaşır.
  • Google botları sitemize sık sık uğradığı için bu sitemizin hitine de olumlu yönde katkı sağlar.
  • Pagerank değerimizin yüksek olması sitemizin daha hızlı index almasını sağlar.
  • Pagerank değeri aynı zamanda sitenizin sıralaması içinde önemli bir etkendir.

Geldik bizim için asıl noktaya.Pagerank nedir ve Pagerank değerinin önemine yukarıda değindik.Aşağıdaki 5 maddeyi uygulayarak bu değeri yükseltebilirsiniz.

Pagerank Değeri Yükseltme Yolları

1-Link Alımı

Sitemizin Pagerank değerini yükseltmenin bir yolu diğer sitelerden aldığınız linklerdir.Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki; Onlarca Pagerank değeri düşük olan sitelerden link alacağınıza, Pagerank değeri yüksek bir siteden link almak siteniz için daha iyi olacaktır.

2-Özgün ve Güncel İçerik

Bir araba için motor neyse site için içerik de odur.Sitenizin kalbi sizin yazdığınız yazılardır.Tabii ki özgün olmak şartıyla.Sitenizin pagerank değerini yükseltmek için birinci kural güncel ve özgün içeriktir.Sitenize yaacağınız özgün yazılar sizi 1 hatta 2 adım ileri götürebilir.Belli bir okuyuca hitap etmek istiyorsanız sitenizi de güncel tutmak zorundasınız.Bu okuyucularınızın düzenli olarak sitenizi girmesini sağlar.Bu da doğal olarak Pagerank değerinde artış oluşturacaktır.

3-Anahtar Kelimeler

Sitenize bir yazı yazacaksınız ve yazdığınız bu yazıyı okuyucuların Google’da nasıl aratacağını bilmiyorsanız bu yazının bulunmasında olumsuz bir etkendir.Örneğin yazının içeriği araba motoru , siz yazının başlığına araba yazarsanız bulunması neredeyse imkansızdır.Bunun için Google yine bize bir güzellik yapmış.İnsanların aramayı nasıl yapacağını bulabilmemiz için bize Google Trends’i sunmuş.Google Trends’i hangi kelimelerin çok arandığını bulmak için kullanabilirsiniz.Bu Pagerank değerinize yansıyacaktır.

4-SEO 

Sitenizi arama motorlarına optimize edin..Bunun için SEO kurallarına uyun.Site tasarımı,başlığı,anahtar kelimeler,etiketler,fontlar gibi sıraladığımız maddelerin SEO’ya uyumluluğuna dikkat edin.Bu maddeler sitenizin Google Pagerank değeri için önemli etkendir.

 

Sitenizin Pagerank değerini ve daha birçok istatistiğini OzanSahinSEO Panelinden inceleyebilirsiniz.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

3 thoughts on “Pagerank Değeri Nasıl Yükseltilir?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker