Tanıtım

Polikristal Solar Panellerin Diğer Güneş Panellerinden Farkı Nedir?

Polikristal solar güneş panelleri, piyasada en çok rağbet gören güneş panelleridir. Fiyatı, monokristal solar güneş panellerine göre daha uygun olmasına rağmen verimlilik açısından monokristal solar güneş panellerine göre daha az verimli çalışmaktadır.

Polikristal Solar Panellerin Temel Özellikleri Nelerdir?

solar paneller ortalama %15 verim ile çalışmaktadır. Dikdörtgen bir yapıda olan polikristal güneş paneli, güneş ışınlarını farklı açılardan alarak verim kaybını minimumda tutmaktadır. Polikristal güneş panelleri, birden fazla kristal parçalarının bir araya getirilmesi ile üretilmektedir.

Polikristal Solar Panellerin Diğer Panellerden Farkları Nelerdir?

Polikristal solar güneş panelleri, diğer güneş panellerine göre daha ucuzdur. Diğer güneş panellerine göre daha fazla yer kaplayan polikristal solar güneş panelleri, güneş ışınlarını sadece dik bir açıyla alan monokristal güneş panellerinin aksi güneş ışınlarını farklı açılardan alma özelliğine sahiptir. Bu sayede verim kaybı minimuma inmektedir.

Polikristal Solar Panel Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fiyat açısından monokristal güneş panellerine kıyasla daha uygun fiyatı olan güneş panelleri, monokristal güneş panellerine göre daha fazla alan kaplamaktadır. Bu nedenle güneş paneli seçimini yapmadan önce, panellerin kurulacağı alanın keşfi yapılmalıdır. www.ekonomiksolar.com internet sitemiz aracılığıyla bizlere ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm konularda sorularınızı iletebilirsiniz.

Polikristal güneş panellerinin verimlerinin diğer panellere göre daha az olduğu düşünüldüğünde, fiyat ve performans oranına göre karar vermek en doğrusu olacaktır.

Bu yazı; Solar paneller ve güneş panellerinin Türkiye’deki en profesyonel sağlayıcılarından birisi olan Ekonomiksolar.com sitesinden alınmıştır.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker