Anlatım

Proxy Sunucusunda Bir Sorun Var veya Adres Yanlış Hatası Çözümü

Proxy Sunucusuna Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

Chrome tarayıca da sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış hatasıdır.Bu yazımda google chrome proxy hatası çözümünü anlatacağım.

İnternete girerken herhangi bir sorununuz olması bile bu hata sebebiyle internete bağlanamıyorsunuz.Hata nedeniyle sadece Chrome da değil diğer tarayıcılarda da internete bağanırken sorun oluşuyor.Eğer sizde aşağıdaki adımları sırası ile takip ederseniz “proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış” hatasını çözebilirsiniz.

  1. Öncelikle eklentiler kısmında ve bilgisayarınızda bulunan bütün yabancı sitelere giriş programlarını kaldırın.
  2. Chrome da sağ üstteki üç noktaya tıklayara açılan sekmede ayarlar kısmına giriş yapın.
  3. Açılan ayarlar sayfasında aşağıya doğru inerek ”Gelişmiş” yazısına tıklayın ve aşağı kısma inin.Ardından Sistem kategorisinden Proxy Ayarlarını Aç kısmına tıklayın.
  4. Açılan ekranda Yerel Ağ Ayarları kısmına tıklayın.
  5. Açılan ekranda Ara sunucu kısmı bölümünde yerel ağ bağantınız için proxy sunucu kullanın kısmı sizlerde tik ile açılmış olacak.Buradaki tiki kaldırırsanız sorun çözülmüş olacaktır.Ayarlarınızı yukarıdaki görsel gibi yaparsanız bütün sorununuz çözülmüş olacaktır.

 

İşte çözüm bu kadar.Bu adımlardan sonra bütün tarayıcılarınız da rahatlıkla internete girebilirsiniz.

Bu yazımda sizler için proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış hatasını nasıl çözebiliceğinizi görseller yardımıyla anlattım.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker