SEO

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

This section contains some shortcodes that requries the Jannah Extinsions Plugin. You can install it from the Theme settings menu > Install Plugins.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo, sitelerimiz için çok önem vermemiz gereken bir konu.Haliyle yazılarımızı da seo uyumlu yazmamız gerekiyor.Bu yazımda sizlere %100 SEO Uyumlu Makale Yazma hakkında detaylı olarak bilgi vereceğim.Yazdıklarımı kendi siteleriniz de ki yazıları yazarken uygularsanız faydalı olduğunu göreceksiniz.

[button url=”#” size=”small” style=”orange”]Öncelikle yazacağınız makale ile ilgili kelime analizi yapmalısınız.Anahtar kelimeleri bulduktan sonra bu kelimeler üzerinden makaleye yön verebilirsiniz. [/button]

Öncelikle Google sıralaması için önemli olan ilk nokta makalenin yararıdır.Yani gereksiz boş uzun bir makale yazmak sizi yukarı taşımaz.Makalenizde ki amaç okuyucunun sorularını cevap vermek olsun.Bu hem sizin hemde okuyucunun yararına olacaktır.Çünkü Google araştıran kişiyi doğru bilgiye götürmeyi amaçlar.Aşağı da ki adımlara geçmeden önce lütfen makalenizin okuyucuya yarar sağlayacağına emin olun.

1)Makale Uzunluğu

Google’a göre bir makale doyurucu ve yararlı ise en az 300 kelimeden oluşmalıdır.Google’ın yaptığı araştırmalara göre bir makale yararlı ise okuyucu sitenizde en az 3 dakika gibi bir süre kalmalıdır.3 Dakika kalması içinde haliyle uzun bir makale gerekiyor.Yani kısaca 300 kelimeden uzun yararlı ve doyurucu bir makale yazmak sizi 1 adım öne taşıyacaktır.

2)Makale Başlığı

Makale başlığınızın anahtar kelimeyi içermesi SEO için oldukça önemlidir.Bunun dışında makalenin başlığı en az 3 en fazla ise 66 karakterden oluşmalıdır.Bu arada başlıkta anahtar kelimelerin tamamının geçmesi çok daha iyi olacaktır.

3)Açıklama Bölümü

Açıklama bölümünde anahtar kelimeleriniz kesinlikle geçmelidir.Açıklama kısmı en fazla 160 karakterden oluşmalı ve mümkünse açıklama kısmı anahtar kelimelerle başlamalıdır.Bu arada açıklama kısmı aşağıda ki görselde gösterilen kısımdır.

Adsız

4)URL Kısmı

Makalenizin URL kısmı anahtar kelimelerden olabildiğince fazla içermeli.Fakat URL kısmının çok uzun olmasını tavsiye etmiyorum.Kısa ama anahtar kelimeler içermesi çok daha iyi olacaktır.

5)Makale Etiketleri

Makaleye ekleyeceğiniz etiketler çok önemlidir.Özellikle yazdığınız makale hangi kelimeler üzerinden aratılmış, hangi kelimeler kullanılarak makalenize ulaşılabilir gibi soruların cevaplarını etiket olarak makalenize eklemeyi unutmayın.

6)Makale İçeriği

  • Makalenin ilk paragrafında makale hakkında kısa bir bilgi verin.Ayrıca bu kısımda anahtar kelimeleri de kullanmayı unutmayın.
  • Makalenin 300 kelimeden fazla olmasına özen gösterin.
  • Makalenin %4 oranında anahtar kelimelerden oluşmasına dikkat edin.Yani her 100 kelimenin 4 tanesi anahtar kelimeyi içersin.
  • Makalenin görsellerinden en az bir tanesinin alt etiketinin anahtar kelime olması gerekmektedir.
  • Yazı içerisindeki anahtar kelimeleri kalın yazmaya özen gösterin.
  • Makalenin son paragrafında da anahtar kelime geçmesine dikkat edin.

 

seo-uyumlu-makale

 

SEO Uyumlu Makale Yazarken Yapmamanız Gereken Hatalar

  • Yararlı olmayan, sadece sitemde bulunsun diye makale yazmak.
  • Başka sitelerden kopyalanıp bir kaç cümlenin değiştirilmesiyle oluşturulan makaleler.
  • Yazıda alakasız görsellerin kullanılması.
  • Yanlış başlık seçimi.

 

En özgün ve profesyonel seo uyumlu makaleler sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla SadeceOn’da! Alanında uzman makale yazarları benzersiz ve kaliteli içerik hazırlamak için sizleri bekliyor. Dilediğiniz kadar makaleyi dilediğiniz uzunlukta rahatlıkla yazdırabilirsiniz. Böylelikle sitenizin sıralamasını yükseltebilir, daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Uygun seo içerik fiyatı sunan SadeceOn’daki bu fırsatları kaçırmayın!

 

Arama motorlarında yukarıda çıkmak istiyorsanız bütün makalelerini SEO uyumlu yazmalı ve yararlı içerik barındırmalıdır.Sizde sitenizde SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? adlı yazımızı okuyarak SEO uyumlu makaleler yazabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

2 thoughts on “SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir