Tanıtım

Sitelerin Hazırlanması  – SEO çalışmaları

 

Her gün internet üzerinde binlerce yeni blog ve site açılıyor. Bu bloglar aynı konuda olabiliyor fakat bazı bloglar Google tarafından daha üstlerine gösteriliyor. Peki bu siteler bunu nasıl başarıyor?

Sitelerin hazırlanması aşamasında dikkat edilmesi gerekenlerden birisi SEO çalışmalarını eksiksiz yapmış olmalıdır. SEO uzmanları, sitelerin hazırlanması esnasında önemli bir rol oynarlar. Çalıştıkları sitenin hangi anahtar kelimede gösterilmesi gerektiğini hesaplayarak aranma hacmi yüksek olan kelimeleri SEO çalışması ile siteye eklerler.

 

SEO uzmanı seçerken işinde deneyimli ve önemli referansları olan kişileri tercih etmelisiniz. Bu sizin için sitelerin hazırlanması konusunda önemli olacaktır. SEO çalışmaları sayesinde yüksek miktarda paralar harcayıp Adwords reklamı vermek yerine doğru bir SEO stratejisi sayesinde eşit seviyelere gelebilirsiniz. Sitelerin hazırlanması aşamasındaki işlerin arasında belki de en önemlisi ve öğrendiğiniz taktirde ücretsiz bir şekilde yapabileceğiniz işlemdir.

 

Seo Ayarları Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

– Sitenizin içerikleriyle örtüşmesine dikkat edin. Arabalarla ilgili bir siteye uçakla ilgili bir kelimeyi anahtar kelime olarak belirlemek sitelerin hazırlanması aşamasında siteler için önemli bir faktördür.

 

– Rakipleriniz ile aranızda fark yaratacak yenilikler belirleyin. Sonuçta sadece anahtar kelime ile SEO işi bitmiyor.

– Google tarafından yasaklı veya spam olarak algılanabilecek bir kelime girmemeye dikkat ediniz.

– Sadece anahtar kelimeler üzerinde durmak yerine sitenizin dilini ve konumunu belirten meta etiketler girmeniz doğru yerden trafik almanızı sağlayacaktır.

Sitelerin hazırlanması esnasında SEO çalışması yaptıktan sonra Google araçları ile sitenizin daha hızlı indexlenmesi için talepte bulunmalı ve ping siteleri aracılığı ile sitenizi pingletmelisiniz. Bu işlem sitenizin Google tarafından daha hızlı listelenmesini sağlayacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer sitelerin hazırlanması esnasında SEO çalışmasını kendiniz yapmayacaksanız. Doğru kişiyi bulmanız gerekiyor. Piyasada kendini SEO uzmanı olarak tanıtan yüzlerce kişi var fakat kişilerin kendisini referans olarak gösterebileceği sitelerin listesini alıp sitelerin sıralamasına göz atabilirsiniz. Bu size doğru kişiyi bulmanızda yardımcı olacaktır. Böylece hem paranız çöpe gitmemiş olur hem de sitenizin Google’ın gözünde itibarı artmış olacaktır.

Web sitelerin hazırlanması konusunda detaylı bilgi için tıklayın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker