AnlatımProgram

Sopcast Nedir? Nasıl Kullanılır ?

 Bugün ki yazımızda ” İnternetten Bedava Maç Nasıl İzlenir ?,Sopcast Nedir?,Nasıl Kullanılır?,Sopcast Nasıl Maç İzlenir?,Sopcast Nasıl Kurulur?,Sopcast Kanal Nasıl Bulunur?” bunu anlatacağız.

Kısaca anlatmak gerekirse Sopcast, p2p (peer to peer) yayınları izlemek için kullanılan sisteme denir. Sopcast aracılığı ile Türkiyeden izleyemediğimiz her türlü yayını, özellikle spor karşılaşmalarını canlı ve yüksek kalitede izleme şansına sahibiz. Tek yapmamız gereken, sopcast programını bilgisayarımıza indirip kurmak ve ardından izlemek istediğimiz şeyin linkini bulmaktır. Sopcast aracılığıyla Uefa Şampiyonlar Ligi, İngiltere Premier Lig, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, İtalya Seri A, Formula 1 yarışları, NBA maçları ve daha bir çoğu izlenebilmektedir.

Sopcast Nasıl Kurulur?

1- Öncelikle Dns adresimizi değiştirelim.Buraya tıklayarak DNS değiştirme programını indirebilirsiniz.

2-Buraya tıklayarak  Sopcast programını indirebilirsiniz. Orada işletim sistemlerinden hangisini kullanıyorsanız onu seçin ve açılan sayfada Download Now yazan düğmeyi tıklayın.

3- Kurulum için English i seçin ve OK düğmesine basın. Ardından Next,I Agree,Next düğmelerini tıklayın.

4- Evet artık program bilgisayarımıza kuruldu.

5- Programı çalıştırın. Açılan sayfada Yeni Kullanıcı Oluştur u tıklayın.

6- Form açılacak oradan gerekli bilgileri girin.Resim aşağıdadır.Resimdeki gibi bilgileri doldurun.

sopcast maç izle
sopcast maç izle

7- Sonra I Agree’yi tıklayın. Herşey doğru ise aşağıdaki sayfa açılacak. Buradan kullanıcı adımızı,şifremizi, dilimizi ve geçerlilik tarihi(Validity Period) umuzu gireceğiz.Validity Period yazan kısmı One Year yapın.Ve Sign Up a basın.

bedava maç izle
bedava maç izle

8- Ve artık programımızı çalıştırabiliriz.

Sopcast Nasıl Maç İzlenir?

Evet kurulumumuzu yaptık. Sıra geldi Tv izleme işlemine. Öncelikle Sopcast ile kanalların bir alakası yoktur. Sopcast sadece bir aracıdır. Kanalları internetten bulup izleyeceğiz. Kanal nasıl izlenir ona bakalım, daha sonra kanal nasıl bulunur onu inceleyeceğiz.

Arkadaşlar kanal bulmayı yazının sonunda anlatacağım.Diyelim kanalı bulduk.Diyelim kanal adresi ”sop://151.80.76.190:3912/257672 ” olsun.Bu adresi Kanal yazan kısmın yanındaki boşluğa tıklayarak Ok tuşuna basalım.Kanal eğer online ise yani kanaldan yayın yapılıyorsa donmadan maç izleyebilirsiniz.(Arkadaşlar resimdeki kanal offline o yüzden resmi dikkate almayın.)

sopcast lig tv izle
sopcast lig tv izle

 

Sopcast Kanal Nasıl Bulunur? Sopcast Maç Linkleri Nasıl Bulunur?

Sopcast maç linklerini Facebook ve Twitter ortamından rahatça bulabilirsiniz.Ama benim tavsiyem 1 Facebook ve 1 Twitter olmak üzere 2 tane sayfa var.Her maçın linkini orada paylaşıyorlar.Sayfa linkleri aşağıdadır.

Sopcast Maç Linkleri Paylaşan Facebook Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın.

Sopcast Maç Linkleri Paylaşan Twitter Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın.

 

Bugün ki yazımızda ” İnternetten Bedava Maç Nasıl İzlenir ?,Sopcast Nedir? Nasıl Kullanılır ?,Sopcast Nasıl Maç İzlenir?,Sopcast Nasıl Kurulur?,Sopcast Kanal Nasıl Bulunur?” bunu anlatmaya çalıştık.Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

Etiketler

Benzer Yazılar

1 thought on “Sopcast Nedir? Nasıl Kullanılır ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker