Anlatım

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir?

Herkese merhabalar.Bu yazımda bizleri internetten soğutan tarayıcı virüslerinin nasıl silineceğini göstereceğim.Bu virüsler nedeniyle sürekli rahatsız edici reklamlar gelir.Buda yetmezmiş gibi bilgisayarınız yavaşlayabilir.

Çoğu virüs programlarının bilgisayarı taraması bu virüsler için fayda etmiyor.Bilgisayarınızı baştan sona tarasanız bile virüsü bulamıyorlar.Tarayıcı virüsleri nasıl silinir? Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir? Tarayıcıda Çıkan Reklamları Nasıl Engellerim? gibi soruların cevabı yazımın devamında olacaktır.

Tarayıcı virüsleri nasıl temizlenir

Virüsler Tarayıcıya Nasıl Bulaşır?

Aslında açılan reklamları virüs kategorisine eklemek yanlış olabilir.Fakat bazı reklamlar virüs gibi çalışır.Örneğin bilgisayarınızı ciddi anlamda yavaşlatır, çeşitli hatalara sebebiyet verir.

Çoğunlukla internetten indirdiğiniz programı kurarken hızlıca ”next next” diyerek kurarsınız.Aslında bu yanlıştır.Çünkü arada istenmeyen reklamların da tarayıcınıza eklenmesine onay vermiş olursunuz.Siz siz olun kesinle program kurarken ”next next” diyerek hızlıca ilerlemeyin.

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir?

1-Öncelikle Denetim Masasına Giderek bilmediğiniz veya tarayıcı da reklam çıkmaya başladığı tarihte indirilmiş bütün programları kaldırın.

2) http://goo.gl/Spv3gR bu adresten Adwcleaner programını indirip bilgisayarınızı taratın.

3) https://goo.gl/qexFQY bu adrestende Malwarebytes Anti-Malware programını indirin.

4) İki programla da bilgisayarınızı taratın ve tehdit içeren dosyaları silin.

5)Chrome bilgisayarınızdan silin.
6)Daha sonra gizli klasörleri görünür yapın.
7)C:\Users\USER(Kullandığınız USER’i seçin)\AppData\Local dosyasını açın ve Google Chrome’yi silin.8)Başlat’ı açın ve arama yerine regedit yazıp entera basın.Açılan kısımda HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE kısmına girin.9) Google klasörünün tamamını silin.10)Artık virüs tarayıcınızdan tamamen silindi.

11)İnternetten temiz bir Google Chrome indirin ve kurun.

İndireceğiniz virüs programları tamamen ücretsizdir ve zararsızdır.Tarayıcı virüsünü yukarıda ki 11 adımı da sorunsuz yaparak rahatlıkla kaldırabilirsiniz.Tarayıcı virüsleri indirdiğiniz programları kurarken yüklenir.Bu neden program yüklerken kesinlikle adımları okumanızı tavsiye ediyorum.Genelde program kurarken tarayıcı reklamları küçük puntolar ile gösterilir sizde anlamazsınız.Bu sebeple yavaş yavaş ilerleyip her sayfayı okursanız zararlı programları yüklemezsiniz.Bu sayede tarayıcınıza virüs bulaşmamış olur.

tarayıcı virüsleri silme

Tarayıcı virüsü temizlerken herhangi bir adımda sorun çıkarsa bana yorum yaparak ulaşabilirsiniz.Yada Facebook sayfamdan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Tarayıcı virüsleri nasıl silinir? Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir? Tarayıcıda Çıkan Nasıl Engellerim? gibi soruların cevabını vermeye çalıştım.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker