Sosyal Medya

Twitter’da Kimler Takibi Bırakmış

Twitter artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş bir web sitesi ve uygulamadır. İnternet üzerinden teorik olarak tüm dünyaya sesinizi duyurmak için geliştirilmiş olan Twitter sayesinde birçok takipçi kazanıyor veya kaybediyorsunuz ancak kimler sizi takibi bırakmış bunu merak ediyorsanız bu yazımız sizin içindir.

İnternet üzerinde özellikle bununla ilgili birçok üçüncü parti uygulama mevcut. Yani sizi kimler takip etmeyi bırakmış size bunu gösteren çokça site var ancak bunların yarısından çoğu güvenilmez uygulamadır. Zira üçüncü parti uygulamalara twitter hesabınız ile giriş yaptığınızda sizin hesabınızı kullanarak twit atma ve sizin hesabınızın başka bir hesabı takip etmesini sağlama gibi bir takım izinler vermiş olursunuz. Özellikle ücretsiz olduğunu iddia eden sitelere çok dikkat etmeniz sizin yararınızadır.

Twitter’da sizi kimlerin artık etmediğini veya sizin takip etttiğiniz ama sizi takip etmeyen kimlerin olduğunu görmenizi kolaylaştıran çok eski ve güvenilir bir web sayfası var: Siteye Gitmek İçin Tıklayın. Bu site sayesinde bu bilgileri ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Üstelik bu uygulama sizden habersiz sizin adınıza twit atmaz. Eskiden tamamen ücretsiz olan bu site kısmi bir ücretli konuma geçmiş. Örneğin sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen kişileri listelemesini istediğinizde yalnızca 100 kişiyi gösterebiliyor, yani bu sayı 100’den fazlaysa tamamını göremiyorsunuz.

Peki bu siteyi nasıl kullanacağız? Gelin görsellerle anlatalım:

Yandaki siteye giriş yapın: Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

Adsız

Twitter hesabınıza sitenin erişmesine izin verin. Birkaç saniye reklam ekranının geçmesini bekleyin…

Adsız

Bu ekranda Unfollowers kısmı sizi takip etmeyi bırakanları

New Followers kısmı sizin yeni takipçilerinizi

Connections kısmı ise sizin takip ettiğiniz ancak sizi geri takip etmeyen kişileri görmenizi sağlar…

Siteden çıkış yapmak için ise sağ üstteki profil fotoğrafınızın üzerine geldiğinizde çıkan Sign Out yazısına tıklayın

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker