Veteriner Kliniği Hizmetleri

Hayvan sevgisinin tarifi için aynı duyguları yaşayan birinden dinlemek gerekir. Hayatımızın ayrılmaz canlıları olan özellikle hayvan severlerin hayatlarında önemli yer tutan dostlarımız için bakıma ve yardıma muhtaç olduklarında en iyi hizmetten yararlandırabilmek için seçeceğimiz veteriner kliniğe önem vermemiz gerekiyor. Şişli Veteriner Kliniği en iyi dostlarınız için aşağıda belirttiğimiz hizmetleri vermektedir.

Vet examining a kitten's eye with an ophthalmoscope

  • Genel Muayene
  • Acil Muayene
  • Ağız ve Diş Sağlığı
  • Laboratuvar
  • Röntgen
  • Genel Cerrahi
  • Koruyucu Hekimlik
  • Microchip Kimlik
  • Traş ve Banyo

Genel Muayene: Genelde pet hayvanlarının yanı sıra bütün hayvanlara hitap edecek şekilde gelişmiş teknik ekipmanlar ve cihazlar ile yapılan rutin ya da acil kontroller olarak bilinir. Şişli Veteriner Kliniği hayvanların kulak burun boğaz (KBB), deri, göz, sindirim rahatsızlıkları, solunum problemleri, jinekolojik gibi birçok alanda muayene ederek doğru teşhisi koymaktadır.

Acil Muayene: Evde beslediğimiz hayvanlar gerekse yolda karşımıza çıkan hayvanlar geçirdikleri kaza anlarında acil muayene edilmesi gerekmektedir. Doğru yapılmayan bir acil muayene hayvanlarda tedaviden daha çok kötüleştirmeye gitmektedir. Özellikle kaza anında ileri görüntüleme teknolojilerimiz sayesinde hayvanların bütün sorunlarına doğru teşhis koyabiliyoruz. Araba çarpmaları ve balkondan düşme gibi durumlarda ne yazık ki birçok veteriner kliniği sadece kırık teşhisi yapmaktadır. Fakat birçok durumda hayvanlarda iç kanama meydana gelmektedir. Bunun teşhisi için ileri teknoloji görüntüleme cihazları kullanılması gerekir.

Ağız ve Diş Sağlığı: Sürekli içli dışlı olduğumuz hayvanlar bazen kötü kokulu nefesleri ile rahatsızlık oluşturabilirler. Fakat sağlıklı bir hayvandan ağız kokusu gelmez ve bunun bir rahatsızlık belirtisi olduğunu unutmamak gerekir. Ağız bölümünde oluşan rahatsızlar ve böbreklerde oluşan sorunlarda hayvanlarda nefes kokusuna neden olmaktadır. Aynı şekilde bizlerde olduğu gibi hayvanların dişlerinde oluşan tartar, plak ve diş çürükleri de nefes kokusunun başlıca nedenleridir.

Laboratuvar: Hayvanların rutin kontrollerde kanlarından ya da idrar ve dışkılarından alınacak numuneler ile yapılacak analizler gelecek hastalıklara teşhis koymakta en büyük belirleyici olmaktadır. Şişli Veteriner Kliniği bünyesinde bulundurmuş olduğu ileri teknoloji laboratuar cihazları sayesinde kan sayımından, kan gazlarına ve pıhtılaşma süre tespitine kadar birçok alanda analiz hizmeti verebilmektedir.

Röntgen: Kırık, çatlak ve vücutta oluşmuş tümör gibi birçok hastalığın gerek kaza anında gerekse rutin kontrollerde doğru teşhis edilebilmesi için röntgen sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Genel Cerrahi: Doku, sindirim, kırık sorunlarından jinekolojik ve göz kulak sorunlarına kadar hayvanlarımızın her rahatsızlığında gerekli ekipmanlar ile operasyonlar yapılabilmektedir. Uzman veterinerler tarafından yapılmayan cerrahi müdahaleler hayvanlarda kalıcı sorunlar bırakabilmektedir.

Koruyucu Hekimlik: Bu konu ne yazık ki birçok hayvan sahibi tarafından önemsenmemektedir. Hayvanlarımızın uzun süreler bizimle beraber sağlıklı yaşaması için rutin olarak aşı ve kontrolleri yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılacak kontroller hayvanlarda parazit ve bakterilerden kaynaklanan hastalıkları önlemede fayda sağlamaktadır.

Microchip Kimlik: Ne yazık ki ülkemizde çok az uygulanan bir hizmet olan microchip kimlik uygulaması aslında tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özel olarak hazırlanan ve hayvanlara herhangi bir zararı olmayan bu chiplerde hayvanlara ait bütün bilgiler bulunmaktadır.

Traş ve Banyo: Kendimiz için en vazgeçilmez bakımlardan birisi olan traş ve banyo işlemleri aynı şekilde petlerimiz içinde önemlidir. Özellikle çok tüylü hayvanlarda düzenli olarak traş ve banyo işlemleri yaptırılması gerekmektedir. Şişli Veteriner Kliniği hayvanlarınızın huysuzlanmadan ve eğlenceli bir şekilde traş ve banyo ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Belki önemsiz gibi görünen veteriner seçimi aslında doğru hizmeti verenleri bulma konusunda bizlerin önem verdiği konuların başında gelmesi gerekir.

Kaynak : http://cizmelikedi.com.tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir