Tanıtım

Vizesiz Olan Ülkeleri Biliyor Musunuz?

 

Vizesiz Olan Ülkeleri Biliyor Musunuz?

Bir seyahate başlamadan önce en çok uğraştıran ve neredeyse seyahatin tüm masraflarını ikiye katlayan şey vize ücretidir. E tabii bir de vize başvurusundan red cevabı alma ihtimali de var. İşte bu yüzden vize istemeyen ülkelere gitmek her zaman çok daha mantıklı ve ekonomik olmaktadır.

Vizesiz Gidilen Ülkeler

Hemen yanı başımızda olan Makedonya gibi ülkelerden, dünyadaki en gözde tatil yerlerinden biri olan Tayland’a kadar tam 102 ülke vizesiz gidilen ülkeler listesinde bulunuyor. Vize masrafları olmadan, hem gidilen yerde daha güzel eğlence aktivitelerine katılabilir hem de vize almanın stresiyle uğraşmazsınız. Eğer illa ki Avrupa’daki Schengen bölgesi ülkelerine gidecekseniz burada da Schengen vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gerekenler var.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Eğer yine de Schengen ülkelerine gidecekseniz burada da her ülkeden Schengen vize başvurusu yapmamak anahtar nokta. Örnek olarak eğer Çek Cumhuriyeti’nden Schengen vizesi başvurusu yaparsanız hem uğraşırsınız hem de büyük ihtimalle 2-3 günlük vize verirler. Ama Fransa’dan başvurursanız hem daha uzun süreli alabilirsiniz hem de Fransa vize işlemleri diğer ülkelere nazaran daha az uğraştırıcıdır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker