Wordpress

WordPress İçin En İyi Sosyal Medya Paylaşım Eklentileri

WordPress siteniz için yazılarınızın okuyucular tarafından sosyal medyada kolayca paylaşılabilmesi adına kaliteli ve bir o kadar kullanışlı eklentileri sizler için bu yazımızda tanıtacağız. Bu paylaşım butonları sitenizin ziyaretçi trafiğini o kadar çok etkileyecek ki sonuçları sizi dahi şaşırtacaktır. Bugün dünya çapında en çok kullanılan paylaşım platformu olarak facebook ve twitter başı çekmektedir. Ziyaretçilerinizin sizin sitenizi ve sitenizdeki içeriği bir tıklama ile paylaşabilmesi bu yüzden çok çok önemlidir.

Bu butonlar içerisinde en çok dikkat etmeniz gereken şeyleri öncelikle belirtelim:

  1. İlk olarak butonlarınız görünür ve paylaşım butonu olduğu anlaşılır şekilde olmalı.
  2. Yazılarınızın başında veya sonunda olmalı. Dilerseniz uzun yazılarınız için hem yazının başında hem de yazının sonunda olmasını da ayarlayabilirsiniz. Veya okuyucular yazıyı okumak için aşağı indikçe yazıyla bir ekranın aşağısına inen, adeta ekranda sabit kalan paylaşım butonları dahi kullanabilirsiniz.
  3. Kaç kişi tarafından nerede paylaşıldığını göstermeli. Bu hem sizin için önemlidir hem de ziyaretçiler için önemlidir. Hangi yazınızın insanlar tarafından beğenildiğini, faydalı bulunduğu ve paylaşıma değer görüldüğünü anlamanızı sağlar. Böylelikle sitenize farklı yönler verebilir ve içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz. Paylaşım istatistiklerinin ziyaretçiler için faydası da aslında yine sitenize faydası olan teşvik amacıdır. Yani insanlar başkalarının paylaştığı şeyleri kendileri de paylaşma eğilimindedirler. Ne kadar çok kişi tarafından bir yazı paylaşılıyorsa gerçekten güzeldir algısı ile tüm ziyaretçilerinizi paylaşıma yönlendirmiş olursunuz.

Şimdi gelelim wordpress için paylaşım butonları konusunda sizin için seçtiğimiz eklentilere. Sizler için en çok kullanılanlar arasından en iyilerini seçtik.

Custom Share Buttons with Floating Sidebar

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

Social Sharing, Smart Popup & Share Buttons by GetSocial.io

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

Social Share Buttons by Supsystic

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

Sharify Social Share Buttons

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

Paylaşım Butonları

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

Sassy Social Share

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

Social Pug – Easy Social Share Buttons

Adsız

İndirmek için lütfen tıklayın.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

2 thoughts on “WordPress İçin En İyi Sosyal Medya Paylaşım Eklentileri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker