Genel

Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür?

Yeni bir youtube kanalı açtınız.İlk videoyu yüklediniz.Muhtemelen abone sayınız sıfır olacaktır ve videonuzu kimse izlemeyecektir.Youtube izlenme ve abone sayısı arttırma ve youtube kanalı nasıl büyür gibi soruların cevabı makalenin devamında…

YouTube kanalı nasıl büyütülür?

Youtube de belli bir takipçi kitlesine yani aboneye ve bunun yanında iyi bir izlenme sayısına ulaşmak her şeyin başında sabır isteyen bir iş.

Çaylak youtuberların en büyük sorunu diğer kanallara ”Nasıl bu kadar hzılı büyüdün?,Nasıl bu kadar aboneye ulaştın?,Bizim reklamımızı yapar mısın?” gibi saçma sapan sorular sorması..Çünkü daha kanallarına düzenli video girmeden belli bir abone sayısına ulaşmak istiyor ki bu mümkün değil.

Normal bir youtube kanalı düzenli içerik giriyorsa ve videolara ciddi emekler veriyorsa 4-5 ay gibi bir sürede 2-3 bin aboneye ulaşabilir.Tabi bu sayı farklı yollarla daha da yukarı çekilebilir.Örneğin büyük kanallara para karşılığında reklam vererek belli çok daha fazla aboneye sahip olabilirsiniz.

Para vermek yerine elbette diğer yöntemlerle de abone sayınızı arttırabilirsiniz.Bunun İçin aşağıdaki maddeler okumanızı tavsiye ediyorum.

1)Düzenli Video Yükleyin 

Öncelikli hedefiniz düzenli video yüklemek olsun.Mesela 5 video çektiniz.Hepsini 1 günde yüklemeyin.1-2 gün arayla videolarınızı yükleyin ki kanalınız sürekli güncel kalsın.Tabi 1 hafta boyunca video at 1 hafta atma öyle de olmaz.Örneğin haftada 2 video atın ama her hafta atın.Yani düzenli olarak kanalınıza video yükleyin.

2)Videolarınızı Sosyal Medyada Paylaşın

Kanalı açtınız.Videoları da yüklediniz.Ama izlenme bir türlü artmıyor.Bunun sebebi insanların videodan haberdar olmamasıdır.Sizde çektiğiniz videoları Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal medyalarda paylaşın.Bunun yanında örnek veriyorum FİFA 16 videosu çektiyseniz videonuzu Facebook’ta ki FİFA sayfalarına yorum olarak atmanız daha çok işe yarayacaktır.

3)Karşılıklı Abone Olun

Youtube forumlarına üye olarak çeşitli kişilerle karşılıklı abone olabilirsiniz.Günde 10 kişiyle karşılıklı abone olsanız 1 ay gibi kısa bir sürede 300 aboneye ulaşabilirsiniz.Biraz daha uğraşırsanız ayda 1000 aboneye bile sahip olabilirsiniz.

4)Güncel Olaylarla İlgili Videolar Yükleyin

Herhangi bir konu hakkında güncel bir olay olmuşsa onunla ilgili videolar paylaşın.Bu sizin konuyla ilgili aramalarda üst sıralamalarda çıkmanızı sağlayacaktır.Böyle çok daha fazla bir kitleye hitap etmiş olacaksınız.Bu sayede abone sayınızı da arttırabilirsiniz.

youtube1

Bu yazımda sizlere Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür sorusunu cevapladım.Bu yazı sayesinde sizlerde abone ve izlenme sayınızı kolayca arttırabilirsiniz.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.Hoşçakalın.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

5 thoughts on “Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür?”

  1. Çok teşekkür ederim bu bilgilerin işime yarayacağını düşünüyorum. Bu arada benim kanalıma abone olurmusunuz.İsmi Sen iste ben slime yapayım

  2. ModaSky ‘da youtube videolarınızı yayınlayarak reklam sponsor bulabilir izlenme trafigini arttırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker